Regulamin

I. Informacje ogólne

 1. Administratorem i właścicielem księgarni internetowej działającej pod adresem ksiegarnia.republikaostrowska.pl jest firma Republika Ostrowska Tomasz Mieloch z siedzibą przy ul. Kościelnej 4/4, 63-400 Ostrów Wielkopolski, NIP 612-150-42-05, REGON 231099867, działająca na podstawie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej prowadzonej przez Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego o numerze 21257.
 2. Akceptacja niniejszego regulaminu jest niezbędna dla realizacji zamówienia.
 3. Niniejszy regulamin obowiązuje od 25.12.2014.

II. Proces zamawiania

 1. Zamówień można dokonywać poprzez stronę ksiegarnia.republikaostrowska.pl 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.
 2. Warunkiem realizacji zamówienia jest prawidłowe wypełnienie przez Zamawiającego formularza zamówienia oraz podanie danych osobowych niezbędnych do realizacji przesyłki tj. imienia i nazwiska, adresu zamieszkania oraz adresu e-mail. Zamawiający w pełni ponosi odpowiedzialność za podanie nieprawdziwych danych. W przypadku brakujących danych bądź błędnego wypełnienia formularza zamówienie nie zostanie zrealizowane.
 3. Na życzenie, na podstawie danych zawartych w formularzu zostanie wystawiona faktura VAT.
 4. Złożenie zamówienia zostanie potwierdzone wysłaniem wiadomości do Zamawiającego.
 5. Oferta zamieszczona w księgarni internetowej ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

III. Formy płatności

 1. Klient może skorzystać z następujących form płatności:
  • przelew bankowy na numer konta wydawnictwa tj. PKO Inteligo 50 1020 5558 1111 1238 3130 0040
  • płatność przy odbiorze w siedzibie księgarni internetowej
  • płatność w systemie PayPal
  • Przelewy24 – operatorem kart płatniczych jest PayPro SA Agent Rozliczeniowy, ul. Kanclerska 15, 60-327 Poznań, wpisany do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000347935, NIP 7792369887, Regon 301345068.
 2. Ceny książek podane na stronie zawierają podatek VAT. Koszty przesyłki doliczane są po wybraniu opcji wysyłki i pokrywane są przez Zamawiającego.

IV. Proces wysyłki

 1. Koszt przesyłki uzależniony jest od wyboru formy przesyłki.
 2. Zamówione książki wysyłane są w ciągu dwóch dni roboczych od zanotowania wpłaty. Dokładny koszt wysyłki podany jest w formularzu zamówienia.
 3. Książki wysyłane są za pośrednictwem Poczty Polskiej.
 4. Realizowane są wyłącznie przesyłki krajowe.
 5. W uzasadnionych przypadkach termin realizacji zamówienia może ulec zmianie.

VI. Zwroty

 1. Jeśli książka nie była użyta, Zamawiającemu przysługuje prawo do pisemnego odstąpienia od umowy bez podania przyczyny w terminie 14 dni.
 2. Zwrot książki następuje na koszt Zamawiającego.
 3. Zwroty należy odsyłać na adres wydawnictwa wraz z pisemnym oświadczeniem.

V. Reklamacje

 1. W przypadku reklamacji prosimy o wysłanie reklamowanego egzemplarza książki na adres wydawnictwa wraz z pisemnym podaniem powodu reklamacji, w ciągu 5 dni od dnia otrzymania książki. Jeśli reklamacja zostanie uznana, nowy produkt zostanie wysłany w ciągu 5 dni.
 2. W przypadku gdy przesyłka jest uszkodzona należy sporządzić protokół szkody w obecności dostawcy paczki. Taki protokół będzie podstawą rozpatrzenia reklamacji dotyczącej uszkodzeń mechanicznych przesyłki.
 3. W przypadku towarów wadliwych bądź uszkodzonych fabrycznie gwarantujemy ich wymianę na towar wolny od wad, pod warunkiem zgłoszenia uszkodzenia w terminie 5 dni roboczych od daty otrzymania przesyłki. W takim wypadku koszty przesyłki pokrywa Wydawnictwo.

VI. Dane osobowe

 1. Dokonując zakupów, zamawiający wyraża zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych w celu realizacji umowy.
 2. W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt drogą mailową lub telefonicznie zgodnie z danymi podanymi w zakładce Kontakt w godzinach 9-17 od poniedziałku do piątku.